بهزیستی استان خراسان رضوی

مهدها ملزم به برگزاری دوره‌های آموزش خانواده و مهارت‌های زندگی برای والدین شدند
توسط روابط عمومی بهزیستی استان خراسان رضوی دذ ۲۹ مهر, ۱۳۹۱ دذ ۰۷:۴۸ قبل از ظهر | دسته‌بندی شده در آرشیو اخبار, اجتماعی, خبر ویژه | با ۰ دیدگاه

مهدهای کودک که از بهزیستی مجوز فعالیت دارند بایستی جلسات آموزش خانواده و مهارت‌های زندگی برای والدین  برگزار نمایند.

کارشناس امور کودکان و نوجوانان بهزیستی خراسان رضوی گفت: هزینه برگزاری این دوره‌ها در شهریه‌های اعلام شده‌‌ی مهدها محاسبه شده و دریافت هر گونه وجه جداگانه بابت این کلاس‌ها غیر قانونی است.

محبوب چراغچی افزود: برای تدریس این دوره‌ها باید از روان‌شناسان مجرب یا کارشناسان علوم تربیتی و رشته‌های مرتبط با ۱۰ سال سابقه استفاده شود.

وی گفت: تمام مهدها مجازند دست کم یک بار در ماه، کودکان را به اردو یا گردش علمی ببرند و هزینه برگزاری آن در مهدها بنا به ستاره و رتبه‌ای که دارند متفاوت است که از خانواده دریافت می‌شود.

وی یادآور شد: برگزاری جشن تولد گروهی در مهدها بلامانع است اما دریافت هر گونه وجهی از خانواده‌ها بابت جشن ممنوع می‌باشد.

وی خاطر نشان ساخت: طول دوره‌ی آموزش سالانه‌ی مهدها ۹ ماه می‌باشد و شهریه فروردین‌ماه نیز در صورتی که مهد کودک از ۵ فروردین فعالیت داشته باشد به صورت کامل دریافت خواهد شد.

وی با بیان اینکه اعلان میزان شهریه‌ مهد کودک و درجه‌بندی آن باید در یک برگه‌ی بزرگ (A3) در مقابل دید اولیا نصب گردد گفت: مهدهایی که در سال جاری تأسیس شده‌اند تا هنگام ارزشیابی و تعیین رتبه، باید طبق تعرفه مهدهای یک ستاره شهریه بگیرند.

کارشناس مهدکودک های بهزیستی خراسان رضوی گفت:‌ مهدهای حاشیه‌ی شهر و مناطق محروم نیز باید بر اساس جدول شهریه‌ی مهد‌های کودک مطابق با مهدهای یک ستاره‌ی مشروط شهریه دریافت کنند.

وی تأکید کرد: شهروندانی که نسبت به عملکرد مهدهای کودک اعتراض یا انتقاد و پیشنهادی دارند می‌توانند در مشهد با کارشناسی مهدهای کودک بهزیستی مشهد و در شهرستان‌ها با اداره‌ی بهزیستی همان شهرستان تماس بگیرند و یا به صورت حضوری مراجعه و مشکلات خود را با همکاران ما در میان بگذارند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند