بهزیستی استان خراسان رضوی

برنامه‌ی فرهنگ‌سازی و آموزش صدا و سیمای خراسان رضوی در زمینه‌ی افزایش جمعیت، فرزندآوری هوشمندانه است
توسط روابط عمومی بهزیستی استان خراسان رضوی دذ ۱۲ اردیبهشت, ۱۳۹۲ دذ ۱۱:۰۳ قبل از ظهر | دسته‌بندی شده در آرشیو اخبار, اجتماعی, خبر ویژه | با ۰ دیدگاه

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی در بازدید از شیرخوارگاه حضرت علی‌اصغر(س) مشهد:

برنامه‌ی فرهنگ‌سازی و آموزش صدا و سیمای خراسان رضوی در زمینه‌ی افزایش جمعیت،  فرزندآوری هوشمندانه است

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی گفت: اگر دستگاه‌های مختلف با درایت و تدبیر، در بحث فرزند‌آوری و فرزند‌پروری، وظایف خود را به درستی انجام می‌دادند امزوز شاهد ابراز نگرانی رهبر معظم انقلاب در این زمینه نبودیم و از طرفی می‌توانستیم از تکثیر ذریه‌ی مسلمین، به پیشرفت‌های بسیار زیادی دست یابیم.

حجت‌الاسلام علی نهاوندیان صبح امروز سه‌شنبه ۱۰ اردیبهشت در بازدید از شیرخوارگاه حضرت علی‌اصغر(ع) در مشهد افزود: برنامه‌ی فرهنگ‌سازی و آموزش صدا و سیمای خراسان رضوی در زمینه‌ی افزایش جمعیت، با توجه به دغدغه‌های مقام معظم رهبری، فرزندآوری هوشمندانه است.

وی خاطر نشان کرد: اگر تبلیغ فرزندآوری با دقت و درایت همراه نباشد ممکن است با افزایش جمعیت باعث افزایش آسیب‌ها شود و از اهداف اصلی افزایش جمعیت دور بیفتیم.

وی با اشاره به سالروز ولادت حضرت زهرا(س) و هفته زن گفت: عنصر زن به دلیل اینکه صاحب حوزه‌های عاطفه، تربیت فرزند و حوصله‌ی محبت است، مظهر جمال حق محسوب می‌شود و جلوه‌ی اعلای این ظهور، در حضرت زهرا(س) متجلی شده است.

وی با اشاره به وظایف و مأموریت‌های بهزیستی گفت: کل مجموعه‌ی بهزیستی نیز از جلوه‌های جمال حقیقی محسوب می‌شود زیرا به زیباترین و معصوم‌ترین اقشار جامعه خدمت‌رسانی می‌کند و از سویی، خدمات خود را به زیباترین شکل ممکن ارائه می‌نماید.

وی در خصوص هدف خود از بازدید از شیرخوارگاه حضرت علی‌اصغر گفت: در این ایام که به نام حضرت زهرا(س) مزین است شایسته بود در یکی از کانون‌های تجسم فعالیت‌ها و مظلومیت‌های مادران و کودکان حضور بیابیم و به این جهت با مجموعه‌ی مدیران صدا و سیما این مرکز را برای بازدید انتخاب کردیم.

وی با تأکید بر لزوم اطلاع‌رسانی صحیح و گسترده در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت:‌ ما در خانه‌های مردم تنها نیستیم و دستگاه‌های اطلاع‌رسانی و رسانه‌ای جدید مثل ماهواره و اینترنت مشغول تبلیغ و انتشار سبک زندگی غربی هستند که نتیجه‌ و پیامدهایش بر دوش بهزیستی می‌افتد.

وی گفت: بهزیستی جزو معدود نهادها و دستگاه‌هایی است که محدودیت‌های بودجه‌ای و اعتباری، نه تنها فعالیت‌هایش را محدود و متوقف نمی‌سازد بلکه با مشکل جدید مواجه می‌کند چون در جریان جنگ نرم و تهاجم فرهنگی، ورودی‌های بهزیستی، در حال افزایش است.

وی افزود: برای پوشش این مشکل، باید مردم بیش از پیش وارد کار شوند و صدا و سیما برای جلب مشارکت هر چه بیشتر مردم در فعالیت‌های بهزیستی، آمادگی دارد.

نهاوندیان به آسیب‌های اجتماعی و از جمله اعتیاد اشاره کرد و گفت: حل جامع و ریشه‌ای معضل اعتیاد نیاز به بسیج عمومی دارد و به طور قطع شدنی است.

وی افزود: اگر پزشکی یا روان‌شناسی بگوید که یک معتاد به شیشه و کراک، علاجی ندارد تصویر و پیام او ممنوع‌الپخش است چون اینکه یک نفر بتواند خود را از این بلیه نجات دهد فقط در قدرت خداست و هیچ‌کس نمی‌تواند مشیت الهی را پیش‌بینی کند.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی تأکید کرد: صدا و سیما در بخش‌های مستندسازی، جلب‌مشارکت‌ها و انعکاس اخبار و فعالیت‌های بهزیستی، آمادگی کامل دارد و اگر بسته‌های مناسب فرهنگی نیز از سوی این دستگاه تهیه و ارائه شود، برای پخش به شبکه‌های سراسری ارسال خواهد شد.

وی در خصوص عملکرد بهزیستی در شیرخوارگاه حضرت علی‌اصغر گفت: در این بازدید برای بنده و مدیران صدا و سیما روشن و مسجل شد که جوانب تربیتی، سلامت،‌بهداشت و تغذیه‌ی کودکان تحت سرپرستی بهزیستی، به بهترین وجه ممکن و در حد استانداردهای ملی و حتی‌ بین‌المللی انجام می‌شود.

وی افزود: نشاط و شادابی و تحرک جسمی و روانی، که معیارهای رشد سلامت جسمی و روانی کودکان است در این بچه‌ها موج می‌زند و کاملا مشهود است که نشانه‌ی مدیریت هوشمندانه‌ی بهزیستی استان است.

وی در عین حال گفت: اگر بخشی از فضاهای اجتماعی را برای فرزندانی که در این مجموعه‌ها نگهداری می‌شوند به تجربه بگذارند و ارتباط اجتماعی آنها را افزایش دهند، نتایج بهتری از لحاظ آینده‌ی حضور آنان در جامعه به دست می‌آید.

نهاوندیان افزود: برای مثال اگر خانواده‌های مختلف که مورد تأیید باشند بتوانند به صورت هفتگی یا در اوقات مناسب، این کودکان را مهمان کنند و این عزیزان، رشد و شکوفایی خود را در خانواده ادامه دهند ارتباط اجتماعی آنها با جامعه افزایش می‌یابد.

وی اظهار داشت: کارهای این مجتمع، در زمره وظایف حاکمیتی نظام و زیر نظر ولایت فقیه است و ما نیز به عنوان دستگاه اطلاع‌رسانی و فرهنگی زیرمجموعه‌ی دستگاه‌های مقام معظم رهبری، علاوه بر خشنودی از شرایط مطلوب و عالی این گونه مراکز، افتخار می‌کنیم که همکاری لازم را با این مجموعه‌ها داشته باشیم.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی در زمینه‌ی چگونگی همکاری‌های بین دو نهاد گفت: مقرر شد کارشناسان دو سازمان، زمینه‌های عقد یک تفاهم‌نامه‌ی جامع را بررسی و تدوین کنند تا پس از امضای مدیران دو دستگاه اجرایی شود.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند